niedziela, 22 maja 2016

Wyniki testowania - Żele pod prysznic DOVE

I kolejna recenzja produktów Dove, które otrzymałam w tej paczuszce:


O produktach z serii Derma Spa Youthful Vitality już pisałam, czas na opisanie Żeli pod prysznic, w tym nowość Słodki Krem z Piwonią :-)

Opis Żeli pod prysznic DOVE

W przeciwieństwie do zwykłych żeli pod prysznic, żele pod prysznic Dove zawierają unikatową formułę NutriumMoisture™, zapewniającą skórze łagodne mycie dzięki DEFI (Directly Esterified Fatty Isethionate). DEFI zawiera syntetyczny detergent – syndet, który charakteryzuje się łagodniejszym oddziaływaniem na lipidy naskórka. W porównaniu ze zwykłymi żelami pod prysznic w mniejszym stopniu powoduje wypłukiwanie tłuszczów. Cząsteczki surfaktantu są dodatkowo łączone z kwasem stearynowym, tworząc molekuły w celu większej ochrony naskórka w trakcie mycia. Kwas stearynowy wnika w miejsca po wypłukanych przez środek myjący lipidach. Zwykłe żele pod prysznic zawierają przeciętnie bardziej agresywne surfaktanty, które znacznie intensywniej oddziaływują na lipidy naskórka, wypłukując je i uszkadzając ich strukturę. Dodatkowo NutriumMoisture™ znajdują się substancje uzupełniające barierę lipidowa naskórka: jak naturalnie wstępujące w skórze kwasy tłuszczowe ( stearynowy, laurynowy) oraz glicerynę, która ma zdolność wiązania wody w naskórku. Na podstawie badań ustalono, że obydwie te substancje w technologii NutriumMoisture™ mogą wnikać w głąb naskórka i aktywnie wbudowywać się w jego struktury. Dzieje się to w czasie stosunkowo krótkiego kontaktu żelu ze skórą w trakcie mycia, pomimo spłukiwania preparatu, substancje aktywne (gliceryna, kwasy tłuszczowe) penetrują do wnętrza naskórka odbudowując go, odżywiając i zapobiegając przesuszeniu. Zwykłe żele nawet mające dodatek substancji nawilżających nie zapewniają skórze pełnej pielęgnacji, ponieważ zwykle tylko oczyszczają skórę z zanieczyszczeń jednocześnie powodując znaczny ubytek lipidów z jej powierzchni, a dodane do nich substancje nawilżające pozostają tylko na zewnątrz skóry i mają tendencje do szybkiego spłukiwania.

Technologia NutriumMoisture™ jest wykorzystywana tylko w kosmetykach Dove, co gwarantuje wysoką skuteczność w łagodnym oczyszczaniu i intensywnym nawilżaniu skóry. Dodatkowo nowoczesne produkty do mycia ciała Dove uzupełniają powierzchnię naskórka w lipidy, wzmacniając barierę naskórkową.
Duży ten opis, ale nie chciałam skracać, abyście mogli się przekonać, dlaczego DOVE jest jedyne w swoim rodzaju.

Opis ze strony:

Dove Caring Protection, to wyjątkowy żel pod prysznic łączący w swoim składzie dużą dawkę naturalnych olejków (słonecznikowy i sojowy), które pielęgnują oraz chronią skórę wraz z gumą guar, która wspomaga ich osadzanie na skórze. Łagodna formuła żelu do ciała z jeszcze większą ilością delikatnych substancji oczyszczających. Zawiera technologię Nutrium Moisture™, czyli połączenie unikalnej kompozycji składników nawilżających wzbogaconych o lipidy identyczne z tymi naturalnie występującymi w skórze, plus ultra delikatne substancje myjące. Dzięki temu żel pielęgnuje skórę już podczas mycia, dostarczając jej składników nawilżających.
Żel Dove Caring Protection zapewnia bardziej miękką i gładką skórę już po pierwszym prysznicu.
Dzięki wyjątkowym właściwościom pieniącym żel dokładnie i szybko oczyszcza skórę.
Codzienne stosowanie przywraca naturalne piękno skóry i pomaga zachować je na długi czas
Żel pod prysznic od Dove Gofresh - Owocowy zapach mandarynki i kwiatu tiare orzeźwi, a Nutrium Moisture pozostawi skórę odżywioną i nawilżoną.Opis ze strony:
Peelingujący żel pod prysznic Dove Gentle Exfoliating bogaty w składniki delikatnie złuszczające martwy, suchy naskórek m.in. uwodnione kulki krzemionki), które oczyszczają i odsłaniają naturalne piękno i blask skóry. Łagodna formuła żelu do ciała z jeszcze większą ilością delikatnych substancji oczyszczających. Zawiera technologię Nutrium Moisture™, czyli połączenie unikalnej kompozycji składników nawilżających wzbogaconych o lipidy identyczne z tymi naturalnie występującymi w skórze, plus ultra delikatne substancje myjące. temu żel pielęgnuje skórę już podczas mycia, dostarczając jej składników nawilżających. Żel peelingujący Dove Gentle Exfoliating zapewnia bardziej miękką i gładką skórę już po pierwszym prysznicu. Dzięki wyjątkowym właściwościom pieniącym żel dokładnie i szybko oczyszcza skórę. Codzienne stosowanie przywraca naturalne piękno skóry i pomaga zachować je na długi czas.

Cena za 250 ml to 12 zł

I ostatni żel - nowość :
Opis z produktu:

Żel pod prysznic Dove Słodki Krem z Piwonią sprawi, że Twoja skóra będzie bardziej miękka już po jednym prysznicu.


Za 500 ml zapłacimy ok. 18 zł

Nie wiem, czy oglądaliście reklamy Dove, ja uważam, że w końcu jakaś reklama mówi prawdę. Bo faktycznie produkty Dove sprawiają, że każda kobieta czuje się piękna.
Żele tak niesamowicie pachną, że chce się wciąż się wąchać :-))Żele są o  gęstej, kremowej konsystencji, jakby to był balsam, a nie żel. Nie spływa, tylko zostaje na skórze, a po złączeniu z wodą powstaje piana. Żele są bardzo wydajny. Głęboko nawilżają skórę i oczywiście ją oczyszczają, a zapach wszystkich żeli utrzymuje się naprawdę długo.

Nie wiem, jak Wy, ale ja bardzo je lubię i zawsze poluję na promocje, aby sobie je kupić :-)

4 komentarze:

  1. Grażynko gdzie mozna było się zgłaszac do tych testów?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie znam tych produktów, ale już widziałam w sklepach :)

    OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz dziękuję.
Im więcej, tym bardziej chce mi się tu pisać :-)