czwartek, 6 sierpnia 2015

Wyniki testowania - herbaty TEAPORT od Wineport

Jakiś czas temu na stronie

 WINEPORT.PL


Wygrałam zestaw herbat :-)
Jak bardzo się ucieszyłam, nie macie pojęcia. Uwielbiam herbatę, piję jej bardzo dużo. I jak większość z Was pijałam w saszetkach, do momentu jak kiedyś kupiłam sobie sypaną zieloną z opuncją... I powiem jedno, w saszetkach to chyba są same najgorsze śmieci... Dopiero poczułam jak herbata może być pyszna ... A bym zapomniała, ja od 20 lat nie słodzę herbaty... więc, i cukier nie zabija mi ich smaku :-)
Prawdę mówiąc, u nas w sklepach nie ma wyboru sypanych herbat, w większości są torebkowe.
Tak więc mając aż 4 smaki w domu, mogłam się codziennie delektować inną :-)

Na początek opisy ze stronki, abyście wiedzieli dlaczego one są takie pyszne i zdrowe :-)

Czarna cejlońska herbata BOP1, Wyśmienita , aromatyczna herbata z Ceylonu. Liście łamane. Proces produkcji składa się z czterech etapów: więdnięcia, zwijania, fermentowania i suszenia. Czarna Herbata jest poddawana procesowi pełnej fermentacji. Daje miedziany napar, wyjątkowo orzeźwiający, z delikatną cytrusową nutą.Herbata ta zawiera duże ilości kofeiny o silnym stymulującym działaniu, minerały i przeciwutleniacze chroniące przed chorobami serca, miażdżycą i nowotworami, flawonoidy przeciwdziałające zakrzepom krwi i dużą dawkę fluoru, chroniącą zęby przed próchnicą. Herbata ta ma również działanie uspokajające i relaksujące. Powinno się ją zalewać prawie wrzącą wodą (95st.C) i zaparzać od 3 do 5 minut.
          Składniki: czarna cejlońska herbata BOP1.Herbata Owoce Leśne Teaport to bardzo wyjątkowa herbata. Napar z suszu czarnej herbaty FBOP Flowery Broken Orange Pekoe nabywa specyficznego aromatu dzięki suszonym owocom róży, kawałkom suszonych poziomek oraz aromatowi owoców leśnych. Oprócz wspaniałego smaku Herbata Owoce Leśne pobudza nasze zmysły i polepsza nasze samopoczucie. . Herbata ta zawiera duże ilości teiny o silnym stymulującym działaniu, minerały i przeciwutleniacze chroniące przed chorobami serca, miażdżycą i nowotworami, flawonoidy przeciwdziałające zakrzepom krwi i dużą dawkę fluoru, chroniącą zęby przed próchnicą. Herbata ta ma również działanie uspokajające i relaksujące.
Powinno się ją zalewać prawie wrzącą wodą (95st.C) i zaparzać od 3 do 5 minut.

Składniki: Czarna Cejlońska Herbata FBOP 93%, suszone owoce róży 2%, zapach owoców leśnych 2%, kawałki suszonych poziomek 1,5%, płatki róży 1%, liście poziomek 1%


Earl Gray Teaport to bardzo wyjątkowa herbata. Napar z suszu czarnej herbaty FBOP Flowery Broken Orange Pekoe nabywa specyficznego aromatu dzięki gorzkiemu olejkowi ze skórki bergamotowej pomarańczy oraz suszonym skórkom pomarańczy. Oprócz wspaniałego smaku Earl Grey pobudza pracę mózgu i polepsza nasze samopoczucie. . Herbata ta zawiera duże ilości kofeiny o silnym stymulującym działaniu, minerały i przeciwutleniacze chroniące przed chorobami serca, miażdżycą i nowotworami, flawonoidy przeciwdziałające zakrzepom krwi i dużą dawkę fluoru, chroniącą zęby przed próchnicą. Herbata ta ma również działanie uspokajające i relaksujące.
Powinno się ją zalewać prawie wrzącą wodą (95st.C) i zaparzać od 3 do 5 minut.
Składniki: Czarna Cejlońska Herbata FBOP 97.2% suszone skórki pomarańczy - 2% aromat bergamoty - 0.8%

Herbata zielona GP1(gun powder). Listki gunpowder zwijane są w trakcie przetwarzania w malutkie kuleczki. Ta herbata zawiera antyoksydanty (przeciwutleniacze) i kofeinę które pobudzaja, dodaje energii i doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Wzmacnia układ oddechowy i nerwowy, pomaga w koncentracji, gdyż aktywizuje pracę mózgu. Napar tej herbaty ma bursztynowy kolor, mocny, trochę cierpki smak i słodkawy zarazem.
Powinno się ją zalewać gorącą wodą (80st.C) i zaparzać od 3 do 4 minut.


Składniki: Mieszanka zielonych herbat GP1 20% zielonej herbaty z Cejlonu 80% herbaty z innych krajów


To jest Herbata Owoce Leśne:To Herbata Cejlońska:

Earl Grey:
Zielona Gun Powder


I tu napiszę o niej, że to mój faworyt numer jeden wśród wszystkich do tej pory pitych zielonych herbat. W torebce nie ma śmieci, są same liście, może w szklance nie za dobrze widać, więc stawiam zdjęcie herbaty z torebki i liścia wyciągniętego ze szklanki:CAŁE LIŚCIE :-))


I uwierzcie, spróbujecie raz liściastą herbatę już więcej nie będziecie chcieli tych z torebek :-)
Smak, zapach jest zupełnie inny i nawet jak się zrobi za mocną to i czuć tą kofeinę - daje kopa ;-)Ceny herbat na stronie Wineport są różne:

Herbata Earl Gray Teaport 10,90 zł
Herbata Czarna cejlońska herbata 8,90 zł
Herbata Owoce Leśne Teaport 14,90 zł
Herbata zielona Gun Powder 7,90 zł

Czy drogo? Jak dla mnie za tak doskonałe herbaty, to nie


Zapraszam na stronę sklepu, gdzie oczywiście oprócz herbat możecie kupić i napoje alkoholowe :-)


oraz na ich Fanpage:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz dziękuję.
Im więcej, tym bardziej chce mi się tu pisać :-)