środa, 16 kwietnia 2014

Wyniki testowania - Magnolia od Sample City

Jakiś czas temu była rekrutacja w Sample City do testów... właśnie, oni nigdy nie piszą co to będzie za produkt.. ankieta dotyczyła zmęczenie, kłopotu ze snem, z nerwami..
Więc odpowiedziałam na większość twierdząco, bo kto dziś nie ma tych problemów..
I tak 31.03 dowiedziałam się, że dostałam się do testowania tabletek MagnoliaInfo ze strony apteki:

 • Magnolia to preparat przeznaczony do stosowania w lekkich stanach depresyjnych, stanach napięcia układu nerwowego, stanach lękowych lub smutku. Systematyczne używanie poprawia naturalny i zdrowy sen.
Skład:
Omega-3 400mg
Wyciąg z magnolii 200mg
Niacyna 4,5mg
Pantotenian wapnia (witamina B5) 1,5mg
Witamina B6 0,5mg
Witamina B2 0,4mg
Witamina B1 0,35mg
Kwas foliowy 50mcg
Działanie:
Preparat Magnoli zawiera wyciąg z magnolii, kwasy omega-3 oraz dodatek witamin. W korze magnolii znaleziono szereg substancji takich jak: naryngina, heseperydyna, emodyna, honokiol, magnolol, z czego dwie ostatnie mają działanie miorelaksacyjne oraz anksjolityczne. Kwasy Omega-3 wpływają na zachowanie komórek centralnego układu nerwowego. Podobnie jak niektóre środki antydepresyjne, tłumią zapalne cytokiny, wywołujące stan depresji. Tabletki z magnolią likwidują napięcie psychiczne i strach, depresję, poprawiają nastrój.
 
Wskazania:
Magnolia to preparat przeznaczony do stosowania w lekkich stanach depresyjnych, stanach napięcia układu nerwowego, stanach lękowych lub smutku. Systematyczne używanie poprawia naturalny i zdrowy sen. Magnolia nie wykazuje efektów sedatywnych.
Dawkowanie:
1-2 tabletki dziennie.


Jak już się dostałam, to i przetestuję, a co mi tam.

Magnolia ... co to jest? Piękna, co nie?

I to piękne drzewko ma następujące zastosowanie wg. Wikipedii:


Zastosowanie:

 • Kora i pączki magnolii wielkokwiatowej, magnolii japońskiej, magnolii nagiej i magnolii lekarskiej mają własności lecznicze.
 • Marynowane płatki kwiatowe magnolii nagiej oraz sproszkowane liście magnolii japońskiej są używane na Dalekim Wschodzie do przyprawiania ryżu


Jakie ma właściwości:


* likwidacja napięcia psychicznego, strachu, depresji, poprawa nastroju
* skuteczny przeciwutleniacz - nawet 1000 razy skuteczniejszy niż witamina E
* wyciąg z magnolii ma działanie:
- rozluźniające
- relaksacyjne
- przeciwstresowe
- przeciwzapalne
- przeciwalergiczne
- oczyszczające
- obniżające nerwowość i rozdrażnienie
- łagodzące frustrację
- zwiększające poczucie pewności siebie
* magnolia nie ma działania uzależniającego, które pojawia się przy stosowaniu leków pochodzenia chemicznego.
* złagodzenie stanów napięciowych i ewentualnie łagodnych depresji za pomocą substancji naturalnych bez działania niepożądanego.
* systematyczne używanie poprawia naturalny i zdrowy sen.
A zalecana jest przy:
 • problemach emocjonalnych
 • stanach lękowych
 • utracie energii
 • bezsenności
 • bólach głowy
 • napięciu mięśniowym
 • bólach menstruacyjnych

Tak jak napisałam wcześniej, kto w dzisiejszych czasach nie jest przemęczony, kto nie ma nerwów...
Chyba nieliczni i im bardzo zazdroszczę...

Może jak byłam młoda, zdrowa, bezdzietna... to nie.
A teraz .. a to przez pracę, a to dzieci, choroby..


Znalazłam super info, bo pewnie większość nie wie o skutkach ubocznych stanu nerwicowego:

Dr n. med. Agnieszka Drosdzol – adiunkt Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:
Nadmiar pracy, przewlekłe zmęczenie, nerwowy tryb życia, które często nam towarzyszą w codziennym funkcjonowaniu, sprzyjają powstawaniu reakcji stresowych i napięciu emocjonalnemu. Stres w dużej lub długotrwałej dawce ogranicza nasze możliwości intelektualne, powoduje złe samopoczucie, zaburza sen i nocny wypoczynek, jak i wywołuje poczucie bezradności. Mimo, iż stres jest zjawiskiem biologicznym, stanowiącym reakcję organizmu na jakiekolwiek stawiane mu wymagania: fizyczne lub psychiczne, to utrzymując się długotrwale, może wywoływać stany chorobowe (między innymi zaburzenia nerwicowe, stany depresyjne, nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo-naczyniowego, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, obniżenie odporności organizmu oraz zaburzenia miesiączkowania u kobiet i zaburzenia potencji u mężczyzn).
Nie każdy człowiek jest tak samo podatny na stres. Niektórzy poprzez cechy swojej osobowości są bardziej narażeni na przeżywanie sytuacji trudnych, stresowych. Zdecydowanie częściej i bardziej dotkliwie odczuwają stres osoby niecierpliwe, agresywne, ambitne, wymagające, kreatywne i dynamiczne. Trudności w rozładowaniu stresu mają osoby reagujące bardzo emocjonalnie na różnorakie sytuacje, jak i osoby, które przez dłuższy czas funkcjonują w warunkach stresogennych (np. znaczne obciążenie pracą, czy obowiązkami w domu).Stres pojawia się również wtedy, gdy nie ma równowagi pomiędzy naszymi możliwościami a wymaganiami w danej sytuacji.
Jedną z konsekwencji przetrwałego stresu jest wystąpienie lekkiej depresji. Jej nieodłącznym objawem jest obniżenie nastroju i lęk. Do innych objawów należą również: utrata radości, nadziei, obniżenie chęci do podejmowania działania, pustka emocjonalna, problemy z systematycznym snem, trudności w podejmowaniu decyzji oraz kłopoty z koncentracją.
Chociaż stres towarzyszy każdemu, to należy nauczyć się jak z nim żyć i redukować jego negatywny wpływ na nasze zdrowie. W sytuacjach wzmożonego napięcia emocjonalnego możemy wzbogacać naszą dietę w produkty, które pozytywnie wpływają na samopoczucie (np. niektóre węglowodany powodują wzmożone wydzielanie serotoniny – hormonu szczęścia), witaminy z grupy B, kwasy omega-3, magnez, cynk i żelazo, gdyż niedobór każdego z tych składników może powodować depresję i bezsenność.


Przepraszam, że tyle teorii. Ale chciałam Wam napisać, że jednak i takie tabletki nieraz warto wziąć a nie męczyć się i doprowadzić do depresji.
Ktoś napisał na forum, pod wpisem o tych tabletkach, że to zwykle placebo, że tylko nie potrzebne łykanie tabletek, bo dają za darmo.. (ta Pani się nie dostała do testowania)

Jak się dowiedziałam, że to tabletki też moja reakcja była taka sobie.. hmm tabletki.. 
Ale od razu w ruch poszedł internet i przeczytałam to wszystko co Wam wkleiłam wyżej i jeszcze kilka artykułów.
Mój pesymizm zmienił się w pozytywne nastawienie. A tym bardziej, że to całkowicie naturalny produkt, więc..
I łykam sobie Magnolię od paru dni.. i śpię, nie mam bóli głowy..
I  nie wiem, czy to jest przez te tabletki, ale stało się to właśnie w czasie ich brania ..... pierwszy raz nie wiem, kiedy dostałam okres, nie miałam żadnego napięcia przedmiesiączkowego i nie musiałam w trakcie brać ani jednej tabletki na ból brzucha.....od wielu, wielu miesięcy nie miałam takiego okresu..

Magnolia mnie urzekła i chyba zagości w mojej apteczce..

Cena to około 20 zł.

Czy do dużo.. nie wiem.. jak dalej będzie tak działać, to na pewno wolę zapłacić 20 zł i nie wyć z bólu i spać spokojnie :-)
9 komentarzy:

 1. Ja właśnie jestem w trakcie testów, wkrótce recenzja:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja jestem młoda i bezdzietna i mam nerwice więc to chyba nie w tym problem :) ja żałuję że nie dostałam sie do tego testowania, ale skusze się na zakup :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest taki, że dzisiejsze czasy są strasznie nerwowe

   Usuń
 3. Też sie zapisałam do testowania ale niestety nic z tego jak zwykle;/ a tak to stosowała extra spasmine i bez rewelacji czekam właśnie na wasze opinie tych tabletek bo sie skusze chyba

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja jeszcze testuje,u mnie tez bedzie recenzja :D

  OdpowiedzUsuń
 5. W takim razie czekam i na Twoją opinię

  OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz dziękuję.
Im więcej, tym bardziej chce mi się tu pisać :-)